Střešní nosiče

Střešní nosiče

Jedete si zalyžovat, ale zjistíte, že se Vaše lyže nevejdou do auta? Pokud potřebujete bezpečně převézt náklad, který překračuje možnosti vnitřních úložných prostor Vašeho vozidla? Pokud ano, nejspíš budete nuceni si pořídit střešní nosič. Některé střešní nosiče se vyrábí využívající uchycení na pátých dveřích vozidla či tažném zařízení (nosiče na kola). Prodává se také bezpočet různých značek klasických střešních nosičů.

Nejvíce problémů s převozem je u lyží a kol. Proto se pro toto sportovní vybavení vyrábí speciální nosiče. K uchycení ostatních věcí většinou stačí „zahrádka“ nebo takzvaná rakev, jinak řečeno střešní box. Tyto univerzální nosiče se dají využít podobně jako kufr k převozu různých druhů věcí, jako například oblečení, bot a dalšího.

Variace střesních nosičů

Klasické střešní nosiče se skládají především z nosných patek, předinstalovaných pevných bodů, nosných podélných a příčných tyčía občas je nutnou součástí nosiče i montážní kit. Některé vozy podélnými tyčemi již vybavené jsou, takže stačí pouze dokoupit tyče a úchyty. Příčné tyče bývají většinou ocelové nebo takzvané aero. Aerotyče jsou dražší, nicméně líbivější a lehčí. Při výběru nosiče je třeba brát v úvahu typ a značku auta, rok výroby a informace o přítomnosti přípravy pro montáž nosiče.