Nosiče lyží

Jaká by byla zima bez zimních radovánek a sportů, jako je například lyžování? Špatná. Jak ale naložit s lyžemi, která se vám nevejdou do zavazadlového prostoru? Řešením jsou nosiče lyží, které můžete snadno pořídit v obchodech k tomu určených. Firmy prodávající nosiče lyží mají na českém trhu bohaté zastoupení, takže si rozhodně vyberete ze široké nabídky, kterou jednotlivé firmy nabízejí. Typů nosičů lyží je několik, například typ magnetický či přísavný. Jak je již z názvu zřejmé, liší se způsobem uchycení k danému vozidlu.

Nosiče magnetické, přísavné a ostatní

Nosiče magnetické se dají přidělat téměř na jakýkoli typ auta. Velmi snadno se tyto nosiče lyží obsluhují, což je dobrý důvod, proč si je oblíbit. Nosiče přísavné jsou spíše výjimkou, využívají se pro vzácně se vyskytující auta se skleněnou střechou. Přísavné střešní nosiče lyží jsou dělané většinou bohužel pouze na dva páry lyží. Dalším typem střešního nosiče lyží je typ využívající postranních nosných lišt. Tímto způsobem můžete přepravit více párů lyží a je o něco spolehlivější než typ magnetický nebo přísavný. Nevýhodou je manipulace při instalaci, která je o něco složitější než u typů nosičů předchozích. Řídit bychom se měli tedy několika hledisky, nejen cenou, ale také počtem lyží, které hodláte přepravovat, protože střešní nosiče lyží jsou dostupné v provedeních od dvou lyží do pěti párů lyží. Jako u výběru jiných nosičů vřele doporučujeme obrátit se na prodejce, který vám s výběrem nosiče lyží přímo pro váš vůz pomůže.

 

Praktičtější než výše zmiňované nosiče, jsou samozřejmě střešní boxy, do kterých mimo lyží snadno umístíte i lyžařskou obuv a případná další zavazadla.