Střešní boxy

Pokud potřebujete něco někam odvézt a v kufru vašeho vozidla již není dostatek místa, je velmi pravděpodobné, že se rozhodnete pro střešní box. Střešní boxy, jinak známé jako rakve, poskytují další potřebný úložný prostor mimo vozidlo a dávají tak možnost převážet větší množství věcí různých velikostí i tvarů. Ať už potřebujete převézt věci na dovolenou, menší lyže, velký nákup či cokoli jiného, bude pro vás střešní box velkým pomocníkem.

Výběr střešního boxu

Jak si takový střešní box vybrat? Čím se při výběru řídit? V dnešní době je na trhu velké množství střešních boxů. Boxy jsou více či méně kvalitní, v různých cenových relacích, barvách a designech. Nejvíce samozřejmě záleží na jeho velikosti a objemu, který je uváděn v litrech. Následně se pak můžete zabývat způsobem montáže a vzhledem střešního boxu.

Vyhledávač střešních boxů
Výrobce
Délka
Cenové rozpětí

Bezpečnost

Připevňovat střešní boxy pečlivě je naprostou nezbytností. Navíc je třeba brát při jízdě vozidlem, na kterém máte umístěný střešní box, v potaz (ohled) protivítr, váhu nákladu atd. Tvar střešního boxu je samozřejmě navrhován tak, aby kladl minimální odpor vzduchu při jízdě.  Střešní boxy jsou bezpečnou variantou pro převoz vašich věcí a každá „rakev“ je vybavena bezpečnostním zámkem.  Předejde se tak nepříjemnostem, jako je otevření střešního nosiče za jízdy a poztrácení nákladu po vozovce. Střešní box se jistě stane vaším novým, spolehlivým pomocníkem na cestách, kterého si pro jeho užitečnost jistě oblíbíte.

 

Střešní boxy pro sezónu 2014/2015